HAKKIMIZDA 

Eliş Şile Bezi Tekstil Şirketi Kimdir ?

ELİŞ ŞİLE BEZİ TEKSTİL

 

Eliş Şile Bezi Tekstil Ticaret Toptan Şile Bezi üreten şirketimiz 1999 yılında Genel Müdürümüz Hasan KAYAN tarafından kurulmuştur. İmalata başlayıp modellerimizin çok ilgi görmesiyle şile bezi ürünlerinin toptan imalatına da başlayarak yerli ve gururumuz olan doğal pamuk kumaşımızı 20 yılı aşkın bir süredir ülkemizde Türkiye genelinde bayilikler ve toptan ürün satışları ile mevcut müşteri portföyünü arttırmaktadır. Ayrıca Amerika, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya ve Fransa gibi birçok ülkeye ihracat yapan ve ihracatını geliştirmek için yatırımdan kaçınmayan Eliş Şile Bezi tekstil ve hazır giyim sektöründe büyük bir çalışma alanına sahiptir. Profesyonel üretim bandı ve işini özveri ile yapan muhteşem ekibiyle kısa sürede sektörde önemli bir konuma gelerek Toptan Şile Bezi üretiminde öncü firma olarak en büyük Şile Bezi üreticisidir. Atılımcı ve yeniliklere açık bir firma olarak faaliyetlerini sürdürmekte ve bu konuda birçok firmaya hizmet vermektedir. Gelişmiş teknoloji kullanımı, Sektöründe doğal pamuk ile üretimde yapılan Ar-ge çalışmaları ve başarılı satış/pazarlama stratejileriyle sürekli kendini yenileme çabası göstermekte ve ülkesine büyük bir değer katmaktadır. Bu yatırım ve üretim bandını daha ileriye taşıma çabası içerisindedir.

Şile Bezi yüksek kalite pamuktan mamul üst ve alt giyim grubu kumaşlar ana faaliyet konumuzdur.

Koleksiyonumuza her hafta yeni kaliteler ekleyerek trendleri yakından takip ediyoruz.

Hızlı geliştirme ve üretim süreçleri, makul fiyatlar, profesyonel ve etkili müşteri hizmetleri şirketimizi öne çıkaran güçlü yanlarımızdır.  Koleksiyonumuzla birlikte müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda da uluslararası etik değerlere saygılı olarak geliştirmeleri çok hızlı yapmaktayız. Sizin de arayışlarınızı cevaplayacak bir ürünümüz mutlaka vardır.

Koleksiyonumuz özellikle bahar ayları ile birlikte kullanılmaya başlanıp, yaz aylarının en çok tercih edilen tasarımları arasında yer almaktadır. Müşterilerimizin yaz aylarında ve tatil günlerinde ihtiyaç duydukları, tamamen doğal pamuk ve vücut sağlığına uygun elbise, tunik, ferace, bluz modellerimiz Ege, Akdeniz, İç Anadolu bölgelerimiz de sıcak hava koşullarında kendini kanıtlamıştır.

 

 

Misyonumuz: Ülkemizin zengin kaynakları, verimli iş gücü ve coğrafi avantajını kullanarak tüm Dünya’ ya Şile Bezi kumaşımızdan üretilmiş özel ürünlerimizin satışını yapmaktır. Ayrıca Türkiye’ mizin yöresel, etnik, otantik ürünlerini diğer ülkelere de taşımaktır. Ürün ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek müşterilerimizin taleplerini en üst seviyede karşılamak ve beklentilerini aşmak.

 

Vizyonumuz: Etik değerlere, çevreye ve çalışanlarımıza saygılı, kaliteli ve yenilikçi üretim yapmak, sektörel saygınlığımızı Türkiye ve İhracat pazarlarımızda en üst seviyeye taşımak. Şile Bezi sektöründe öncü kuruluş olarak sektörümüze yön vermektir. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak yarınlar için doğaya zarar vermeden kaliteli ürünler üretmek. Geleceğimize yani yeni nesillerimize doğal giyimin önemli mirasını bırakmaktır.

 

Kalite Politikamız

Tüm süreçlerde, müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini tam olarak karşılayan bir anlayış içinde güvenilir ve aranan firma olmak,

En uygun, doğru ve ekonomik çözümleri  hızlı biçimde üreterek daha sonra ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçmek,

İş hacmini sürekli geliştirerek, ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmak,

Çalışanlarının motivasyonunu, kalite – çevre ve İş Sağlığı Güvenliği bilincini geliştirmek için eğitimler düzenlemek,

Maliyetleri düşürmek ve karlılığı arttırmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve uygulamak

İçinde bulunduğumuz topluma ve çevreye saygılı, örnek bir kuruluş olmak,

 

Toplumsal Sorumluluk

İnsan sağlığı ve insan haklarına saygılı olmak. Çevre ve toplum bilincine sahip olmak. Kendini geliştirmiş ve gelişime açık insan kaynağını firmamızda değerlendirmek.

 

Değerlerimiz

Adalet

Özveri

Esneklik

Ruh

Yenilikçilik

Sürdürülebilirlik

 

ÜRETİM KAPASİTEMİZ

 

Şile Bezi koleksiyonlarımızın üretimi konusunda yıllık üretim kapasitemiz 200 bin Adet/AY şeklindedir. Ürünlerimiz dağılım olarak %75’ i yurtiçi piyasası, %25’ i ise Yurt Dışı Pazarı için üretmekteyiz. Üretimimizin %70’ i Kadın Giyim %20’ si Erkek Giyim ve %10’ u Çocuk giyim ürünleri oluşturmaktadır. Yurtiçi ve Yurtdışındaki müşterilerimize gerek kendi markamızla gerekse OEM üretim yapmaktayız. 

  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR